ALUMNI Days 2019

În perioada 07-08.11.2019 a avut loc cea de-a doua ediție a evenimentului ALUMNI Days. Timp de 2 zile, studenții noștri au avut ocazia să întâlnească peste 40 de absolvenți de succes ai Universității Transilvania din Brașov în cadrul unor activități desfășurate atât la nivel de facultăți, cât și în Aula Magna.

În prima zi a acestui eveniment absolvenții de succes ai facultăților au avut ocazia să împărtășească studenților poveștile lor de carieră și să răspundă întrebărilor studenților din anii terminali.

Cea de-a doua zi a evenimentului a prilejuit întâlnirea studenților tuturor facultăților cu următoriii invitați: doamna dr. Gabriela - Nicoleta CHIHAIA (judecător, președintele Tribunalului pentru minori și familie Brașov), Mihai Ioan ROZOREA (General manager SC RS ACTIV SRL), Valentin MUNTEANU (compozitor), Monica JIMAN (Chief Customer Success Officer Pentalog Europe & Asia) și un grup de absolvenți de succea ai Facultății de Psihologie și științele educației (conf. dr Ana Maria CAZAN – prodecan, lect. dr Oana BOTA – prodecan, conf. dr Daniela NECSOI, lect.dr. Marius BAZGAN, conf. dr. Camelia TRUȚA, lect. dr Ecaterina UNIANU, lect.dr Ramona HENTER, lect.dr Daniela POPA, conf. dr. Daniela PORUMBU, lect. dr  Ioana TOPALĂ, asist. dr Nicoleta LUPU, asist. dr Alina TURCULEȚ).