Membrii Clubului ALUMNI - prezenți la reuniunea Consiliului partenerilor din mediul economic

În data de 28.11.2016 Universitatea Transilvania din Brașov a organizat o întâlnire cu reprezentanții mediului de afaceri din Brașov. Printre invitați s-au numărat și unii membri ai Clubului ALUMNI Transilvania – Petru Cristinel Irimia, Alexandru Blemovici, Elena Radu și Emil Litra.

Printre subiectele abordate s-au numărat și unele aspecte legate de implicarea absolvenților Universității Transilvania din Brașov în programe de mentorat si lector-invitat. Se dorește ca, în acest fel, să se asigure o cât mai bună tranziție a studenților din școală pe piața muncii, sub îndrumarea unor absolvenți de succes.